• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

Sayın Üyelerimiz derneğimizin sitesine üye olunuz.


COVID-19, farklı kişileri farklı şekillerde etkilemektedir. Enfekte kişilerin çoğu, hafif ila orta düzeyde semptomlar geliştirmekte ve hastaneye kaldırılmadan iyileşmektedir.


En yaygın semptomlar:

ateş

kuru öksürük

yorgunluk

daha seyrek görülen semptomlar:

ağrı ve sızı

boğaz ağrısı

ishal

konjunktivit

baş ağrısı

ltat alma veya koku duyusunun kaybı

ciltte döküntü ya da el veya ayak parmaklarında renk değişimi

Ciddi semptomlar:

solunum güçlüğü veya nefes darlığı

göğüs ağrısı veya göğüste baskı

konuşma veya hareket kaybı

Ciddi semptomlar gösteriyorsanız derhal tıbbi yardım alın. Doktorunuzu veya sağlık tesisini ziyaret etmeden önce mutlaka telefonla arayın.

Hafif semptomlar gösteren ve başka bir sağlık sorunu olmayan kişiler, tedavi sürecini evde geçirmelidir.

Virüsle enfekte olan kişiler ortalama 5-6 gün içinde semptomları göstermeye başlar. Bununla birlikte, bu süre 14 günü bulabilir.


Loç yöresi Derneği Başkanı ve yönetim kurulu.

Ramazan bayramınızı

En içten dileklerimizle

Kutlar

Rabbimiz sağlık sıhhat ve huzur içinde nice Bayramları sevdiklerimizle birlikte kavuşturmayı nasip etsin.

Ramazan Bayramımız Mübarek olsun.


Kastamonu Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 32,5096   32,5682
EURO 34,6254   34,6878
       
Sponsorlarımız
Kastamonu


Kastamonu

Kastamonu'nun Tarihi Tanıtımı

 

 

 

Kastamonu Yüzölçümü: 13064 km²

Kastamonu Nüfusu: 383.373

Kastamonu İlçeleri: Abana, Ağlı, Araç, Azdavay, Bozkurt, Cide, Çatalzeytin, Daday, Devrekanı, Doğanyurt, Hanönü, İhsangazi, İnebolu, Küre, Merkez, Pınarbaşı, Seydiler, Şenpazar, Taşköprü, Tosya,

380 bin civarında Kastamonu Nüfusu ile Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ve ÇorumBartınSinopÇankırı ve Karabük ile komşu olan tabiat güzellikleri ile ön planda bir ilimizdir.Kastamonu özellikle Osmanlı Devleti için önem arz eden bir bölge olmuştur. Birçok Osmanlı mimarisi taşıyan eserler görmek mümkündür. Bunun dışında çeşitli uygarlıklardan kalan tarihsel izler şehirde mevcuttur. Kastamonu, ekonomik açıdan tarımsal üretim ağırlıklı bir yapıya sahiptir. Ayrıca, bazı turizm kollarına sahip olan Kastamonu, bu alanda yapılan çalışmalarla birlikte ekonomisine getiri sağlayan ve her geçen gün kendini biraz daha tanıtmayı başaran bir duruma gelmiştir. Karadenize epey uzun kıyıları bulunan Kastamonu, bu yönüyle de dikkat çekici Karadeniz güzelliklerini TrabzonRize ve Artvin gibi içinde barındırdığını anlayabiliriz.Kastamonu, tabiatıyla ve tarihi eserleriyle kapılarını misafirlerine açmaktadır. Kentin onlarca yerel lezzetleri Kastamonu ziyaretçilerinin oldukça ilgisini çekmektedir. Kastamonu’nun gezilecek yerlerini sizler için sıraladık;

 

 

Kastamonu'da Gezilecek Yerler

 

Bir tabiat harikası olan Kastamonu'nun gezilecek yerleri, tarihi mekanları ve doğal güzelliklerini sizler için derledik, eksik olduğunu düşündüğünüz Kastamonu gezi noktalarını ilave edebilir, Kastamonu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

Küre Dağları Milli Parkı  

Muazzam mikro klima yapıya sahip olan Küre Dağları, adeta insana şifa niteliği taşıyan tertemiz oksijeniyle hayat kaynağı olmuştur.Yüzlerce tür endemik bitkinin yetiştiği, şelalelerin durmadan dinlendirici sesiyle aktığı, vadi ve kanyonlarıyla heyecan uyandıran görülmesi gereken bir Kastamonu'ya ait doğa harikasıdır.Sizlerde Kastamonu'da gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

 

Ilgaz Dağları ve Ilgaz Kayak Merkezi

Kastamonu ve Çankırı ili arasında Orta Karadeniz'de bulunan Ilgaz Dağları yaz aylarında muhteşem doğası ile Kış aylarında ise Ilgaz Kayak Merkezi ile beraber muhteşem atmosfer sunmaktadır. Kastamonu'nun doğal güzelliklerinin en önemlisi olan Ilgaz Dağları'nın güzelliği için şiirler ve türküler bile yazılmıştır.2000 metre yükseklikte buluna Ilgaz Kayak Merkezi ise her geçen yıl Ilgaz Otelleri ve kayak pistleri ile her geçen gün daha fazla arz edilmektedir.Zigana Kayak Merkezi ile beraber Karadeniz'in Kayak Merkezlerinden olan Ilgaz Kayak Merkezi çok yakında Kış tatili için Uludağ Kayak MerkeziErciyes Kayak Merkezi ve Kartepe gibi sömestr tatillerinde kayak için tercih edilen lokasyonlardan olacaktır.

 

Kastamonu Pompeipolis Antik Kenti  

Taşköprü mevkinde bulunan bu Pompei Polis Antik Kenti, M.Ö. 64 yılında bölgenin en ilgi çekici kenti olarak kurulmuştur. Roma dönemi eserlerini içinde bulunduran kent, İzmir'de bulunan Efes Antik Kenti'ne neredeyse birebir benzemektedir. Yapılan arkeolojik çalışmalar neticesinde çıkartılan değerli eserlerle birlikte, günümüzde önemli açık hava sergi alanları arasındaki yerini almıştır.Kastamonu Tarihi'ne çok uzun yıllardan beri şahitlik eden Pompeipolis Antik Kenti, kesinlikle Kastamonu'nun gezilecek yerleri listenizde bulunmalıdır.

 

Ilıca Şelalesi 

Görkemli görüntüsüyle hayran olacağınız Ilıca Şelalesi, seyre dalarak dinlenebileceğiniz harika bir tabiat rotası olacaktır. Kastomunu doğal güzelliklerinin önemli bir örneği olan Ilıca Şelalesi'ni,sizlerde Kastamonu'da görülecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

 

Kastamonu Kalesi  

Kastamonu’nun simgesi haline gelmiş olan Kastamonu Kalesi, 800 yıllık tarihi geçmişi ile Kastamonu Tarihine şahitlik etmiş olup hala sağlam şekilde ayakta durmaktadır. Kastamonu şehrinin en yüksek bölgelerinden birinde bulunan kale sayesinde, kentin panoramik görüntüsünü seyredebileceğiniz ideal bir nokta olacaktır.Kastamonu'da gezilecek yerler listenizde altı çizili olarak bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 

Çatan Kanyonu  

Doğa tutkunlarının vazgeçilmez adresleri arasında yer alan Çatan Kanyonu, yemyeşil alanlarıyla ilgi odağı haline gelmiştir. Farklı bir gezi tecrübesi yaşamak isterseniz, rotanızı Kastamonu Çatan Kanyonu’na çevirebilirsiniz.

 

Kuyluç Mağarası 

Çok geniş bir alana sahip olan Kuyluç Mağarası, derinliği ile oldukça ilgi görmektedir. Kastamonu'nun görülecek yerleri listeniz için güzel bir alternatif olabilir.

 

Zımnıllı Tepe Höyüğü  

M.Ö.64 yılında bu bölgede kurulan bir antik kentten çıkartılan eserlerin sergisi niteliği taşımaktadır.Her geçen gün yapılan çalışmalar sonucunda biraz daha fazla eser gün yüzüne çıkmaktadır. Arkeoloji tutkunlarının tercihi Zımbıllı Tepe Höyüğü.

 

Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi 

Kentin sağlamlığı ve ihtişamıyla göze çarpan en önemli yapılarından bir tanesidir. Sivil mimarinin en iyi örnekleri arasında yer alan konak, ince işlemeleri ile görülmeye değer bir eserdir. 1997 yılından itibaren müze olarak hizmete açılan konak, içerisinde sergiye sunduğu Kastamonu’nun tarihi süreçlerini görebileceğiniz onlarca eser bulunmaktadır.

 

İsmail Bey Külliyesi 

Kastamonu ilinin en büyük manevi öneme sahip yapıları arasında yer almaktadır. Yaklaşık 600 yıl önce eğitimin ve dinin bir merkezi olan külliye, günümüzde şehrin en çok rağbet gören abideleri arasında bulunmaktadır.Sizlere de Kastamonu Gezilecek yerler listeniz için öneririz.

 

 

Kastamonu'ya Ulaşım

 

 

Kastamonu'ya karayolu ve havayolu ile rahatlıkla ulaşmak mümkündür. İstanbulAnkara, İzmir, BursaAntalya gibi büyük şehirlerden günlük, diğer şehirlerden ise haftanın belirli günlerinde, birçok otobüs firmalarının yapmış olduğu seferler vardır. Havayolunu tercih edenler için, Kastamonu Uzunyazı Havalimanı kullanılmaktadır. Kastamonu Uzunyazı Havalimanı Transfer ihtiyacınız karşılığında, diğer bir kuruluşumuz olan Arsis Vip Transfer'den destek alabilirsiniz.

 

 

Kastamonu Konaklama

 

 

Kastamonu doğal güzellikleri, tarihi dokusu,coğrafi konumu  ile Türkiye'nin güzel şehirlerinden bir tanesidir. Kastamonu'da konaklama için farklı alternatifler bulabileceksiniz.Kastamonu Tatiliniz'de Kastamonu Otelleri, pansiyonları ve farklı konaklama mekanlarını bütçenize uygun şartlarla bulabilirsiniz. Kastamonu ziyaretinizde Günlük ev Kiralama ve Günlük Kiralık daire sektörünün öncü şirketlerinden olan Dream Of Holiday firmamız bünyesinde Kastamonu Tatilinde konaklayabileceğiniz Kastamonu Otelleri, pansiyonlarının dışında ailenizle konaklayıp tatil yapabileceğiniz Kastamonu günlük Ev Kiralama ve Kastamonu günlük Dairelerimizle sizlere, Ağlı, Çatalzeytin, Daday, Doğanyurt, Bozkurt, Küre, İnebolu, Hanönü, Taşköprü, Tosya, Şenpazar, Cide ve tüm Kastamonu genelinde en kaliteli konaklama hizmetini en uygun fiyata sunmaktayız.

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Yılmaz can
Üyelik formu doldurmak için bir link oluşturulmasının uygun olacağını düşünüyor ve oneriyorum sn yönetim kuruluna önerimdir.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Sponsorlarımız
Özlü Sözler
Bir insana yapılacak en büyük kötülük, ona umut verip sonra hiçbir şey olmamış gibi gitmektir. Friends

Kastamonu Cide Karakadı Çamdibi Hamitli Şenköy Köyleri Derneği

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top